O mnie

Mgr Justyna Posłuszna

Z wykształcenia jestem mgr biologii o specjalności molekularnej. Od 2015 roku pracuję jako doradca żywieniowy. Dlaczego? Przez wiele lat zmagałam się z licznymi problemami zdrowotnymi tj. zespół jelita drażliwego, bezsenność, bóle stawów. W poszukiwaniu swojej drogi w kierunku zdrowia odkryłam, jak bardzo ważną rolę odgrywa dieta, poziom stresu i szeroko pojęte środowisko w jakim żyjemy. W swojej praktyce zajmuję się głównie osobami chorymi na nowotwory, choroby autoimmunologiczne, zaburzenia snu, choroby neurodegeneracyjne, problemy jelitowe. Od wielu lat interesuję się neurobiologią, onkologią, psychosomatyką, ziołolecznictwem, mikrobiomem czy badaniami nad długowiecznością. Moja praca jest jednocześnie moją ogromną pasją!

Dlaczego mitodietetyka? Lata siedzenia w publikacjach naukowych i książkach nakierowały mnie na mitochondria – małe organelle, od których zależy nasze zdrowie i samopoczucie i przede wszystkim – metabolizm. Obecny styl życia (przetworzone jedzenie, stres, zaburzone rytmy dobowe..) bardzo szkodzi naszym mitochondriom, a ich zły stan powiązany jest z chorobami nowotworowymi, metabolicznymi jak cukrzyca II, autoimmunologicznymi, niepłodnością. W mojej pracy bardzo zależy mi na edukacji moich pacjentów, żeby powoli budować świadomość na temat różnych czynników, wybiegając często znacznie poza dietę, aby móc budować dobre nawyki, które mają zapewnić zdrowie na długie lata.

  Przez lata mojej pracy przeprowadziłam wiele autorskich szkoleń, występowałam na wielu konferencjach dietetycznych. Regularnie piszę artykuły do znanych czasopism związanych z dietoterapią i zdrowym stylem życia tj. Naturoterapia w praktyce.

Moje certyfikaty

Wywiady/podcasty/konferencje