O mnie

Mgr Justyna Posłuszna

Z wykształcenia jestem mgr biologii o specjalności molekularnej. Od 2015 roku pracuję jako doradca żywieniowy. Dlaczego? Przez wiele lat zmagałam się z licznymi problemami zdrowotnymi tj. zespół jelita drażliwego, bezsenność, bóle stawów. W poszukiwaniu swojej drogi w kierunku zdrowia odkryłam, jak bardzo ważną rolę odgrywa dieta i środowisko w jakim żyjemy. W swojej praktyce zajmuję się głównie osobami chorymi na nowotwory, choroby autoimmunologiczne, autyzm, epilepsja, zaburzenia snu, choroby neurodegeneracyjne, problemy jelitowe. Od wielu lat interesuję się neurobiologią, onkologią, czy badaniami nad długowiecznością. Moja praca jest jednocześnie moją ogromną pasją!

Dlaczego mitodietetyka? Lata siedzenia w publikacjach naukowych i książkach nakierowały mnie na mitochondria – małe organelle, od których zależy nasze zdrowie i samopoczucie i przede wszystkim – metabolizm. Obecny styl życia bardzo szkodzi naszym mitochondriom, a ich zły stan powiązany jest z chorobami nowotworowymi, metabolicznymi jak cukrzyca II, autoimmunologicznymi, niepłodnością. W mojej pracy bardzo zależy mi na edukacji moich pacjentów, żeby powoli budować świadomość na temat różnych czynników, wybiegając często poza dietę, aby móc budować zdrowe nawyki, które mają zapewnić zdrowie na długie lata.

   Przez lata mojej pracy przeprowadziłam wiele autorskich szkoleń, występowałam na konferencjach dietetycznych. Regularnie piszę artykuły do znanych czasopism związanych z dietoterapią i zdrowym stylem życia tj. Naturoterapia w praktyce czy FoodForum.

Moje certyfikaty

Wywiady/podcasty/konferencje